מיגרנה הינה בעיה קשה ועקשנית הפוגעת באיכות החיים. טיפול בכאבי ראש ומגרנות בשיטת הקרניוסקרל מעודדת את יכולת הריפוי של הגוף, בניגוד לטיפול התרופתי שמטפל בסימפטום בלבד- בכאב.

שיטת טיפול זו עדינה מאוד ועוצמתית, מחזקת ומשפרת את זרימת נוזלי הגולגולת ועמוד השדרה ומשפרת את האספקה הדמית וההולכה העצבית.

כאבי ראש ומגרנות, נגרמים בד"כ כאשר המקצב הקרניאלי באיזור הצוואר, הכתפיים והראש אינו חיוני מספיק וכאשר התנודות הקרניליות שבין עצמות הולגולת לוחצות על כלי הדם המובילים ומנקזים דם למוח.

הסיבה למקצב החלש יכולה להיות כתוצאה מנפילה, חבלה, יציבה לקויה, עומס על האזור, מתח נפשי,  ועוד אין ספור סיבות נוספות. במהלך הטיפול, בודקים המטפלים בשיטת הקרניוסקרל את איכות הפעימה הקרניאלית בסרעפת, בצוואר, בעצמות הגולגולת ובאגן. מטרת הטיפול היא לאפשר למקצב הקרניאלי לפעום במלאות ובחופשיות באזורים אלה.

סיבות נוספות להופעת כאבי ראש הם על רקע לחץ דם לא מאוזן ועל רקע מתח מתמשך. במקרים כאלה ומקרים נוס פים של כאבי ראש חשוב לטפל בצוואר ובעמוד השדרה. 

הטיפול הקרניוסקרלי מסייע למערכת העצבים לשחרר את העומס העודף, להחזיר את האלסטיות לאזורים הנוקשים ולהשיב את תחושת הרווחה לצוואר ולראש.